MŠ K. Čapka
Home > MŠ K. Čapka > Třídy > Třída Ptáčci

Třída Ptáčci

„Kolik lásky dostaneme v dětství, tolik lásky si neseme celý život.“

Třídu Ptáčků navštěvují děti ve věku od 2 do 6 let. Třída je umístěna v horním patře budovy. Prostory třídy i herny prošly rekonstrukcí, jsou nově vymalovány a vybaveny novým vkusným a vyhovujícím nábytkem pro děti. Stěny jsou vyzdobeny obrázky zvířat, ptáčků a výrobky samotných dětí. Na začátku školního roku se děti mohou těšit na tematickou výzdobu „džungle“.

Ve třídě Ptáčků děti mají k dispozici velké množství hraček a her, které je vhodně rozvíjejí ve všech směrech.

Pomocí her a činností výtvarných, pracovních, hudebních, pohybových, aj. u dětí rozvíjíme samostatnost, lásku k přírodě, úctu k životu, kamarádství, zdravé sebevědomí. U předškolních dětí je kladen důraz na všestrannou přípravu k nástupu do školy.

Nejmenší děti mají dostatek prostoru pro volnou hru a také je přihlíženo k individuálním potřebám těchto nejmladších dětí.

Dbáme na upevňování zdravých životních návyků u dětí, respektujeme a tolerujeme jeden druhého. Respektujeme individualitu každého dítěte, pracujeme s každým dítětem dle jeho schopností a dovedností.

Motivujeme děti, aby projevovaly zájem o poznávání a vytvářely vlastní úsudky a postoje. Snažíme se, aby děti cítily radost z objevování, pozitivní emoce, bezpečí a spokojenost.

O děti se starají paní učitelky:
Bc. Anna Dirnerová, zástupkyně ředitelky
Markéta Tulisová

Asisitentka pedagoga:
Pavla Jersáková

O pořádek a výdej stravy se stará:
Lenka Kornasová
Soňa Křenková