MŠ K. Čapka
Home > MŠ K. Čapka > Třídy > Třída Ptáčci

Třída Ptáčci

"Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské škole." Robert Fulghum

Moderně zařízená třída v barvě žluté doplněna prvky rostlin a spoustou ptáčků, se nachází v prvním podlaží mateřské školy. Součástí herny je klavír, který hojně využíváme spolu se širokou nabídkou instrumentálních nástrojů. Dále mají děti v herně vlastní kuchyňku, jídelnu a další hračky pro přirozený rozvoj. Ve třídě je umístěna velká knihovna a pohovka, kterou děti rády využívají pro relaxaci. Samozřejmostí jsou ergonomické stolečky a židličky. Zvlášť oblíbený je zde výtvarný koutek, kde můžeme tvořit dle naší fantazie. Součástí třídy jsou rovněž krásné, nově zrekonstruovány koupelny. Do třídy dochází převážně předškoláci, dále pak děti ve věku 5–6 let a děti s odloženou školní docházkou. Společně se staráme o rybičky, které nám zdobí třídu. Rádi si hrajeme, tvoříme, zpíváme, hýbeme se a učíme nové věci.

O děti se starají paní učitelky
Bc. Lenka Žinčíková
Bc. Klára Kozielová

O pořádek a výdej stravy dětem se stará